O društvu

Hrvaško kulturno društvo Velenje je bilo ustanovljeno maja 2014. Nameni in cilji društva so predvsem različna druženja, potovanja, kulturne prireditve, romanja, izleti, delavnice, pikniki, pohodi, kjer se lahko vsak prostovoljno pridruži. Kot mlado društvo smo uspeli vzpostaviti in pokazati svojo tradicijo in kulturo na področju folklore in kulinarike, načrtujemo pa tudi ustanovitev drugih različnih sekcij. Edinstveni in specifični smo po tem, da predstavljamo svojo kulturo in lepote iz različnih krajev Bosne in Hercegovine: Prijedor, Banja Luka, Jajce, Žepče, Vakuf, Derventa, Tuzla, Teslić in Kraljeva Sutjeska. V prihodnosti želimo čim več delati z mladimi in to je naš največji izziv, saj svet ostaja na mladih.

Razdeli