6. zbor hrvaške kulture v Sloveniji - Velenje

Obiskali smo 6. zbor hrvaške kulture v Sloveniji – Velenje (20.5.2017)

Naši člani Hrvaškega kulturnega društva Velenje so v soboto, dne 20.5.2017 obiskali 6. zbor hrvaške kulture v Sloveniji, ki ga je gostilo mesto Velenje v kulturnem domu.

Letošnji organizator dogodka je bilo Kulturno društvo Međimurje Velenje (KDM Velenje). Predstavilo se je 9 hrvaških društev iz Slovenije s svojimi folklornimi sekcijami.

Tudi naše društvo HKD Velenje je sodelovalo na 6. zboru hrvaške kulture in sicer s plesalko v plesni sekciji Kulturnega društva Međimurje Velenje (KDM Velenje), z go. Marico Glavaš, ki je članica našega društva HKD Velenje kot tudi KDM Velenje. Svoj doprinos je dal še en naš član HKD Velenje g. Josip Aračić, ki je bil glavni fotograf dogodka za Kulturno društvo Međimurje Velenje.

Vsa društva so se odlično predstavila s svojimi plesnimi, glasbenimi in pevskimi sekcijami, manjkalo pa ni niti najmlajših članov, ki so bili najštevilčnejši iz HKD Ljubljana iz pevske sekcije Čebelice.

Veleposlaništvo Republike Hrvaške v Republiki Sloveniji o 6. zboru hrvaške kulture v Sloveniji – Velenje (20.5.2017).