2. druženje HKD Velenje (16.1.2016)

Kako nam pravila nalažu da godinu djelovanja zaključimo sa izvještajem o radu, tako u kompoziciju treba postaviti i izvještaj o ovom druženju.

Pripreme su počele unazad dva mjeseca. Objavu, traženje prostora, pozivi uzvanicima, konsultacije o načinu izvedbe, uređivanje prostora dvorane, doček uzvanika, izvedba svete mise te sama izvedba druženja. Objava smo stavili na našoj internetnoj stranici a i putem sms – poruka za članove koji su uskraćeni za ostale usluge tehnologije. Za mjesto izvedbe druženja pronašli smo Dom Krajanov u Topolšici koji je standardima razveselio sve naše članove. Dugo smo se i temeljito dogovarali kako u našim mogućnostima društva, koje postoji dvije godine, odraditi druženje a da zadovoljimo makar prosječne zahtjeve naših članova.

U subotu ujutro 16.1.2016. oko 10.00 sati sastala se manja ekipa članova pred domom da bi odradili ukrašavanje i raspored prostora. Pošto smo u dogovoru o održavanju druženja imali u planu za sam početak postaviti svetu misu, poslali smo zamolbu Vlč. Marku Zadravcu da nam to on daruje. Poznato je da smo sa Vlč. Markom i uz njegove smjernice mi danas tu gdje jesmo pa je i bilo pristijno obratiti se prvo na njega. On je srdačno prihvatio ponudu pa nam je iz svojih poznanstava i prijatelja za druženje izabrao Dr. Soc. Marinu Perić Kaselj, te Dr. Soc. Aleksandra Vukić zaposlenike Instituta za migracije i narodnost.

Hvala uvaženim gostima za učešće u druženju i potporu u radu društva. Ljepoti svete mise su pripomogli i g. Mladen i njegova zaručnica Janja, koji su sviranjem orgulja i pjevanjem pripremljenih pjesama uz pomoć naših članova ukrasili taj čin. Poslije svete mise smo se malo fotografirali da bi oživili uspomene, a onda smo otišli do prostora doma u Topolšici.

Druženje je proteklo u najboljem redu, a zaključeno je u jutarnjim satima. Možda je bilo moguće još koji detalj uvrstiti u izvještaj, ali nitko nije savršen pa ni ovaj izvještaj. Ostaje samo još na kraju da se u svoje osobno ime zahvalim svim članovima odbora te svim članovima HKD-Velenje za dosadašnji rad i nesebičan trud.

Hvala svim uzvanicima koji su svojim prisustvom uveličali naj prije čin svete mise a zatim i naše druženje.

Predsjednik
Mijo Dujmović